Играј слободно!

by Bernays Propaganda

/
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.

about

ANOMALIA NATIVA е drum'n'bass/dubstep бенд од Скопје, Македонија. Млади, паметни со уникатен пристап кон создавање музика.

DUKE B (Дуке Бојаџиев) е музички композитор/продуцент и пијанист кој живее и работи во Њујорк. Досега има соработувано со имиња како David Byrne, Cyndi Lauper, Angela McCluskey, Karen Elsen White и Paul Cantelon, Telepop Music...

FRESH е Саша Павловиќ. Беше басист на легендарниот македонски indie бенд Suns, активен во 80-тите и 90-тите и свиреше на првиот албум на Bernays Propaganda.

BEI THE FISH е електро-театарски поп бенд со вонземски звук, кој е уникатна мешавина од акустични инструменти и електрoника. Дополнителните вокали се испеани од страна на Ida Prester, пејачката на Lollobrigida.

MARK HEANEY е тапанарот на Gang of Four. Воедно Heaney соработувал и со изведувачи и продуценти како Badly Drawn Boy, Klaxons, Shitdisco...

ZEA е breakpop соло-проект на Arnold de Boer од Амстердам. Кога Арнолд не е на светска турнеја со ZEA, тој е на светска турнеја со The EX како нивен пејач.

SETHSTAT се најстариот активен македонски џез бенд, кој го комбинира модерното урбано живеење и силното влијание на традиционалното музичко богатство. Користат етно ритмови, мелодии и мотиви како позадина за создавање музика, наместо само да ги копираат и преработуваат, што го прави нивниот звук уникатен.

MINDLESS VIOLENCE е hardcore punk бенд од Скопје, Македонија. Тие се млади, паметни и гневни!

--------------------------------------------------

НАПРАВИ ЗАЕДНО
www.napravizaedno.com

MOONLEE RECORDS (SI)
www.moonleerecords.com

credits

released January 10, 2012

tags

license

all rights reserved

about

Направи Заедно Butel Municipality, Macedonia

do it together record label

contact / help

Contact Направи Заедно